Vláda ze současného vývoje šíření nákazy obviňuje lidi a svaluje tak na ně vinu, namísto aby přijala odpovědnost za vlastní neschopnost a aby členové Vlády přijali osobní odpovědnost za současný stav.

Rok politici spali, rok vyhlašovali chaotická a nesmyslná opatření, objednali pozdě roušky a zdravotnické potřeby, navíc několikanásobně předražené. Od léta loňského roku věděli o kvalitě vakcíny Sputnik, a přesto neudělali jediný krok, aby jednali o jejím nákupu. Petříček volá po potřebě sankcí proti Rusku, namísto aby odletěl do Ruska vyjednat dodávku vakcíny Sputnik.

Likvidují malé provozovny, likvidují živnostníky, likvidují vzdělanost národa snahami o zrušení maturit a zavřením škol. Likvidují ekonomiku, drobné podnikatele i rodiny. Značná část populace má díky současnému stavu nejen ekonomické, ale i psychické a sociální problémy. Ti nahoře dělají, že to nevidí. Brusel totálně selhal jak s migrací, tak s Covidem. Evropa je zamořena obojím. Nevratně.

Oni, tedy ti, co o všem rozhodují, nepřišli ani o jeden plat a přehlížejí to množství lidí, které je dnes zcela bez prostředků. Stát se chová jako dráb a zvýšil a zpřísnil kontroly podnikatelů, namísto aby jim pomohl státem garantovanými bezúročnými půjčkami a úlevami. Šest měsíců před volbami mění volební zákon, aby se opozice dostala zpět k penězovodům.

Namísto pomoci lidem, přišla nařízení, vyhrožování a sankce. Stát se začal chovat jako dráb. Dochází k brutálnímu zadlužování země a dluhy budou splácet i naši pravnuci. Kam ale ty prostředky mizí nikdo neví. Čekal bych od politiků nějaké rozumné a klidně i populistické kroky, smysluplná opatření, pomoc lidem, když je před volbami.

Namísto toho politici šíří atmosféru strachu, vyhlašují nesmyslné restrikce, které na šíření nákazy očividně nemají vliv. Politici mají své jídelny bez roušek, ale restauratéry, kteří otevřou, nahání policejní komanda jako teroristy a pak jsou likvidováni pokutami. Vlastní neschopnost házejí politici na obyvatele s tvrzením, že jsme nezodpovědní.

Asi jsou si jistí a chovají se povýšeně a arogantně. Tak jim v těch volbách vystavíme účet, co říkáte? Pojďme se spojit napříč politickým spektrem a založit koalici naštvaných lidí.